slider tags

Markalar

40'tan fazla markaya en kaliteli ve güvenli servisi veriyoruz. Kombi markanız ne olursa olsun servis numaramızı aradığınızda yetkililerimiz sizi en uygun hizmetle yönlendirecektir.

slider tags

slider tags

slider tags

slider tags

slider tags
slider tags
slider tags
slider tags

Kombi Petek Temizliği

Peteklerin her zaman için tam verimle çalışabilmesini sağlayan, düzenli periyotlarla yapılması gereken uygulamalardır. Petek temizliği profesyonel petek temizleme araçları ile yapılmalıdır. Bu özel temizleme aracı olmadan kullanıcılar petek temizliğini gerçekleştiremezler.

Kullanıcılar kendi imkanları ile sadece peteklerin havasını alarak peteklerin içinde oluşan havayı temizleyebilirler.

Peteklerin düzenli periyotlarla temizlenip bakımının yapılmasının yanında, eğer petekler ısıtmayı eşit olarak gerçekleştiremiyorsa ve temizlik ihtiyacı duyulursa, petek temizliği için profesyonel firmalara başvurulmalıdır.

Petek temizleme işlemi 2 çeşit olmak üzere özel bir ilaç ile makine ve yüksek basınçlı makineler ile ile gerçekleştirilir. Bu temizlik işlemi, petekleri kombi veya kaloriferden ayırmadan ve çalışır konumdayken yapılır.
Petek temizleme makinesi aynı zamanda, radyatör temizliği ve yerden ısıtma tesisat temizliğinde de kullanılır

İki Çeşit Petek Temizliği Vardır

1-KİMYASAL İLE TESİSAT TEMİZLEME

  • Özel olarak bu iş için üretilen, suyu çift yönlü uygulayarak petek içlerinde çalkalama etkisi oluşturan yıkama makinamızı uygun noktadan tesisata bağlıyoruz ve ilk olarak içindeki pis suyu atıyoruz daha sonra tekrar su basarak kombi yardımı ile petekleri 60 dereceye ısıtıyoruz bu zaman zarfında makinamıza  Wogens Konsantre Petek Temizleme kimyasal maddemizi ve 16 litre suyu makina mız vasıtasıyla ısıtıyoruz daha sonra kombinin giriş çıkış vanalarını ve kombiyi kapatıyoruz ve makinamızın içindeki kimyasallı suyu bütün peteklerin içinde 5 dakika dolaştırdıktan sonra tek tek yıkama işlemine başlıyoruz bu işlem kolektörlü sistemse kolektörde değilse yıkama yapılacak petek dışındaki bütün petekleri kapatarak yapmaktayız. Yaklaşık olarak 1.5 saat sürmektedir. Bu işlemde peteklerinizin tek tek sökülmesine gerek kalmadığı için çamurlu sular her yere akmaz. Kombinize harici olarak bağlanan yıkama makinemiz önce Wogens Konsantre Petek Temizleme kimyasalı uygulayarak petek içlerindeki tüm kirecin, balçığın ve çamurlaşmaya sebep olan pisliğin çözülmesini sağlar Bu özel kimyasal ilacın uygulamasının ardından yıkama makinalarımız yüksek devirle petek içine su uygular ve çözülen bu pisliğin tamamını tesisattan tahliye eder. Peteklerin su geçişlerinin tıkanmasına, dipte çökme yaparak su dolaşımının engellenmesine sebep olan pislik bu sayede kolayca temizlenir ve peteklerin her yeri eşit olarak ısınmaya başlar.

    2-YÜKSEK BASINÇ İLE TESİSAT TEMİZLEME

  • Uygun Noktadan Cihazımızı Bağlıyoruz Genelde Banyonuzda Varsa Havlupan yada Radyatör Tercih Ettiğimiz Nokta Cihazımızı Bağladıktan Sonra Kombinizi Kapatıp Dönüş Vanasını Kapatıyoruz Sonrasında Dairenizdeki Bütün Radyatörleri (Petekleri) Kapatıyoruz ve Yıkamaya Başlayacağımız Radyatörü Açıyoruz Makinemizden Ayarlayabildiğimiz 2 Bardan 8 Bar Basıncını Tesisatınıza Uygun Olan Basıncı Ayarlayıp Başlıyoruz Çift Yönlü Yıkama İşlemini Yapıyoruz Bu Esnada Yıkanan Radyatörün Pürjör Vanasında Hava ve Pis Suyu Biraz Akıtıyoruz Bütün Bu İşlemleri Yaparken Dairenizde Herhangi Kirlilik Söz Konusu Değildir. Bu Şekilde Bütün Peteklerinizi Temizledikten Sonra İstenirse Wogens Tesisat Koruyucu ve Wogens 1 Lt Kombi Petek Isı Verim Yükseltici Isı Koruma Kimyasalı Koyuyoruz Kombinizin Ücretsiz Olarak Genleşme Tankı Azotunu Tamamlıyoruz ve Filtreyi Temizleyip Kombinizi Aktif Hale Getirip Kontrollerimizi Yapıp Sizlerinde Onayından Sonra İşlem Bitmiş Oluyor.

Petek temizleme kimyasalı nedir ?

Wogens Konsantre Petek Temizleme kimyasalı Şu an piyasada en güçlü ve en zararsız kimyasaldır. Diğer petek temizleyiciler sistemde temizlik sonrası genleşme yaparak gaz oluşturduğu için büyük problemler yaratabilir. Wogens Petek temizleme kimyasalı içiriğinde bulunan özel iyon tutucular ve gaz kesiciler sayesinde bu gaz oluşumunu engeller ve sistemin asla genleşme yapmasına izin vermez. Yine içerisinde bulunan ve Türkiye?de Yanlızca Wogens‘in kullandığı Sertifikalı Gerçek Alman İnhibitörleri sayesinde tesisat ve peteklerinizi oluşturan hiç bir metale ve kombi  aksamına zarar vermez. İçeriğinde bulunan Anti-Pas ajanları  sayesinde temizlenmiş peteklerde sonradan oluşacak pas ve korozyon oluşumuna asla izin vermez. Piyasada şuan hali hazırda bulunan temizleme Kimyasalların kimisi sistemi iyi temizlemekte ama kombi petek ve tesisata  zarar vermektedir.Kimi kimyasallarda eli yada cildi yakmadığını belirtir bu tür kimyasallar içerisinde zayıf asitler bulunduğu için kapalı sistemde kireç tortu ve organik atıkları temizlemede son derece etkisiz kalır.Zaten görünmeyen petek sistemi içerisinde boru çeperleri  bağlantı noktaları ve peteklerde ısınmaya engel olan etmenler yeterince temizlenemez. Sizde temizlediğinizi zannedersiniz. Fakat sonradan ısınma problemleri yaşandığında durumu fark edersiniz. Kimi Kimyasallar ise temizlik sonrası sistemde genleşme yaparak gaz oluşumuna neden olur Wogens Konsantre Petek Temizleme Kimyasalı tüm saydığımız problemlerin ışığında yoğun Arge çalışmalarıyla hazırlanmış benzersiz bir üründür. Siz Ürünümüzü Gönül rahatlığıyla kullanırken petek temizliğini yaptığınız müşterilerinizde Isınmanın  ve enerji  tasarrufu sağlamanın keyfini sürerler. 

Petek Isı Verim Yükseltici ve Isı Koruma Sıvısı nedir ?

NSAT  TM  Surface Adhesion Technology TM  (Nano Yüzey Tutunma Teknolojisi) ile üretilmiştir.

Wogens Termoplus kapalı devre ısıtma sistemlerinde su içerisinde bulunan ve su sertliğine neden olan kalsiyum, magnezyum, silisyum vb. ağır partikülleri içeriğinde bulunan nano aktif ajanlar sayesinde nötralize eder. Bu sayede ısıya engel olan ağır yüklerden kurtulan her bir su molekülü moleküler düzeyde kinetik enerjisini artırarak daha hızlı hareket ederek daha fazla ısı tutar. Böylece %20-%40 arasında değişen ısı ve yakıt tasarrufu sağlanır. NSAT TM Teknolojisi ile içeriğinde bulunan polimer molekülleri ısı verimini ve ısı transfer kabiliyetini artırır. Atmosfere gidecek ısıyı kapalı ortama aktarır. Wogens Thermoplusın Periyodik olarak her sene yenilenmesi çalışma ömrü süresince tüm sistemi koruma altına alıp ısı ve enerji verimliliği sağlayacaktır.

  • Kullanım Alanları: Her marka kombi ve yoğuşmalı kazanlarda; Alüminyum, Panel ve dökme Peteklerde; Demir Bakır ve plastik borularda, Yerden ısıtma sistemleri, Kat kaloriferleri ve sıcak su bağlantılı tüm merkezi sistemlerde kullanılır.

  • Kullanma Talimatı: Tesisatta dolaşan su miktarına göre (100lt suya 1lt Wogens Termoplus kullanın.)Tesisatınızın uygun bir yerinden pislik tutucu, radyatör yada boşaltım vanasından sisteme karıştırın ve ürünün sistemde sürekli olarak kalmasını sağlayın.

  • Öneri: Ürünü kullanmadan önce tüm tesisatınızı mutlaka Wogens Power Cleaner ile temizleyin. Wogens Power Cleaner ile temizlenmemiş tesisatta mevcut kireç tortu ve organik bileşenler olduğu için ürün etki performansında düşüş yaşanacaktır.

  • Önemli Bilgilendirme: Wogens Termoplus’da verim spesifik olarak belli kriterler gözetlenerek test edilmiştir ve raporlanmıştır. Bu testlere göre ısının korunması ve verimin artması; Kullanılan kombi marka ve modeline,yoğuşmalı olup olmamasına,tesisatın kirlilik yüküne ve kullanılan ortamda ısı yalıtımının iyi yapılıp yapılmadığına göre değişiklikler arz etmektedir.

 

 

 

 

 

slider tags

Semtler

Türkiye'de ki Bütün Müşterilerimize Kombi ve Klima Servisi Olarak Hizmet Vermekteyiz.


slider tags


slider tags

Kredi kartı ile kapıda ödeme

slider tags


Diğer Sitelerimiz ;

Esenler Kombi Servisi